4 największych operatorów sieci komórkowej pod lupą UKE i UOKiK! Komentarz dla Dziennik Gazeta Prawna

user_4 https://wnlegal.pl/wp-content/uploads/2020/12/logo.svg

Orange i T-Mobile wprowadzili do swych umów specjalne klauzule inflacyjne, które pozwalają na podniesienie ceny w trakcie trwania umowy.

UKE i UOKiK bacznie przyglądają się sprawie i postanowieniom wprowadzanym do umów.

Damian Nartowski, partner w naszej kancelarii słusznie zauważa, że zastosowanie klauzuli inflacyjnej powinno zostać powiązane z możliwością wypowiedzenia umowy przez konsumenta, gdy ten nie będzie godził się na waloryzację. Stworzenie wzorów dokumentów, w których widniał będzie zapis o możliwości podniesienia cen w każdym momencie trwania umowy, może okazać się ryzykownym zabiegiem.

W praktyce oznacza to, że twórcy klauzul mogą nie być przygotowani na wszystkie możliwe potencjalne zarzuty osób kwestionujących owe klauzule w przyszłości, w tym UKE i UOKiK.

Artykuł dostępny TUTAJ (klik).

Zobacz również

Jesteśmy największą kancelarią w regionie Świętokrzyskim!

Z ogromną radością informujemy, że zajęliśmy I miejsce w corocznym rankingu Rzeczpospolitej w kategorii: Największa kancelaria w regionie Świętokrzyskim! To

Potrącenia w sprawach frankowych. Komentarz dla prawo.pl

Damian Nartowski dla prawo.pl omawia kwestie dotyczące skuteczności wezwań do zapłaty kierowanych przez banki oraz dokonywane potrącenia w sprawach frankowych,

wn legal

Karol Wątrobiński
k.watrobinski@wnlegal.pl

Damian Nartowski
d.nartowski@wnlegal.pl

Nasze biura: Kielce, ul. Olszewskiego 6 | Kraków, ul. Królewska 57 | Warszawa Rondo Daszyńskiego 2b
+48 730 740 950 | biuro@wnlegal.pl