Coraz wyższe stopy procentowe! Pierwsze pozwy docierają do Sądów. Komentarz dla prawo.pl

user_4 https://wnlegal.pl/wp-content/uploads/2020/12/logo.svg

Emocje sięgają zenitu!! Od października 2021r. RPP podniosła stopy procentowe aż 10 razy! Pierwsze pozwy docierają do sądów. Czy są szanse na wygraną?

Komentarza dla serwisu prawo.pl udzielił radca prawny Damian Nartowski, partner w naszej kancelarii, który słusznie radzi, by w pierwszej kolejności przeanalizować umowę i znaleźć w niej postanowienia sprzeczne z Kodeksem cywilnym albo błędy banków polegające na niedopełnieniu wymogów, które Kodeks cywilny narzuca.

Proces przeciwko NBP może ciągnąć się latami, a wykazanie odpowiedzialności odszkodowawczej w tym zwłaszcza związku przyczynowego pomiędzy zdarzeniem powodującym szkodę a szkodą oraz wysokości szkody może okazać się bardzo trudne. Być może łatwiej pozwać po prostu bank, który zawarł umowę kredytu? Duże wątpliwości rodzi kwestia tego, co doręczały Banki przy zawieraniu umów oraz czy Banki przekazywały pełną informację o ryzyku związanym ze zmienną stopą procentową.

Jakiś czas temu, Damian Nartowski wziął pod lupę kilka wybranych umów kredytowych zawieranych pomiędzy Bankiem a kredytobiorcą i w każdej z nich znalazł odesłanie do zasad ustalania wskaźnika WIBOR, jednak bez doręczenia stosownego wzorca.Czy czeka nas fala sprawa przeciwko Bankom wynikająca z ich prostego błędu?

Cały artykuł dostępny w linku:https://www.prawo.pl/…/wysokie-stopy-procentowe…

Artykuł Damiana Nartowskiego dotyczący analizy umów: https://tiny.pl/wxz6j

Zobacz również

Jesteśmy największą kancelarią w regionie Świętokrzyskim!

Z ogromną radością informujemy, że zajęliśmy I miejsce w corocznym rankingu Rzeczpospolitej w kategorii: Największa kancelaria w regionie Świętokrzyskim! To

Potrącenia w sprawach frankowych. Komentarz dla prawo.pl

Damian Nartowski dla prawo.pl omawia kwestie dotyczące skuteczności wezwań do zapłaty kierowanych przez banki oraz dokonywane potrącenia w sprawach frankowych,

wn legal

Karol Wątrobiński
k.watrobinski@wnlegal.pl

Damian Nartowski
d.nartowski@wnlegal.pl

Nasze biura: Kielce, ul. Olszewskiego 6 | Kraków, ul. Królewska 57 | Warszawa Rondo Daszyńskiego 2b
+48 730 740 950 | biuro@wnlegal.pl