Kolejny pozew dotyczący odpowiedzialności banku za wadliwą dystrybucję produktu inwestycyjnego złożony!

user_4 https://wnlegal.pl/wp-content/uploads/2020/12/logo.svg

Informujemy o złożeniu kolejnego pozwu dotyczącego odpowiedzialności banku za wadliwą dystrybucję produktu inwestycyjnego. 

W lipcu do Sądu Okręgowego w Katowicach trafił nasz pozew przeciwko ING Bankowi Śląskiemu S.A w Warszawie, w związku z odpowiedzialnością tego banku za wadliwy proces dystrybucji certyfikatów inwestycyjnych emitowanych przez fundusz Trigon Profit XXI Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Pozew przeszedł już kontrolę formalną i został wysłany przez sąd do ING Banku Śląskiego. Co ważne przekonaliśmy kolejny sąd do tego, że pozew powinien być objęty opłatą w wysokości 1.000 zł a nie 5% od dochodzonej kwoty.

W imieniu naszego klienta domagamy się zwrotu wszystkich utraconych przez niego środków. Środki zostały utracone wskutek dokonania zapisu na certyfikaty inwestycyjne funduszu Trigon Profit XXI Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty przy udziale ING Banku Śląskiego.

ING Bank Śląski zorganizował i przeprowadził w przypadku naszego klienta proces dystrybucji produktu, który miał stanowić bezpieczne ulokowanie oszczędności, a w rzeczywistości doprowadził do braku możliwości dysponowania tymi środkami (ich utraty).

Po wygranej z Alior Bankiem w sprawie odpowiedzialności za dystrybucję przez ten bank certyfikatów inwestycyjnych z rodziny W Investments (możecie przeczytać o tym tutaj – klik) postaramy się odzyskać dla naszego klienta środki od ING Banku Śląskiego w kolejnym postępowaniu dotyczącym innego produktu (certyfikatów inwestycyjnych Trigon Profit XXI Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty).

Zobacz również

Jesteśmy największą kancelarią w regionie Świętokrzyskim!

Z ogromną radością informujemy, że zajęliśmy I miejsce w corocznym rankingu Rzeczpospolitej w kategorii: Największa kancelaria w regionie Świętokrzyskim! To

Potrącenia w sprawach frankowych. Komentarz dla prawo.pl

Damian Nartowski dla prawo.pl omawia kwestie dotyczące skuteczności wezwań do zapłaty kierowanych przez banki oraz dokonywane potrącenia w sprawach frankowych,

wn legal

Karol Wątrobiński
k.watrobinski@wnlegal.pl

Damian Nartowski
d.nartowski@wnlegal.pl

Nasze biura: Kielce, ul. Olszewskiego 6 | Kraków, ul. Królewska 57 | Warszawa Rondo Daszyńskiego 2b
+48 730 740 950 | biuro@wnlegal.pl