Sąd Okręgowy w Warszawie rozpozna sprawę dystrybucji przez bank certyfikatów funduszu inwestycyjnego

user_4 https://wnlegal.pl/wp-content/uploads/2020/12/logo.svg

W zeszłym tygodniu do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił kolejny pozew w sprawie odzyskania od banku pieniędzy zainwestowanych przez naszego klienta w certyfikaty inwestycyjne. 
Klient wpłacił w ramach zapisu na certyfikaty funduszu WI Inwestycje Selektywne ponad 300.000,00 PLN.

Do transakcji doszło, zgodnie z twierdzeniami klienta, na skutek przedstawienia przez pracownika banku certyfikatów inwestycyjnych jako produktu zbliżonego do lokaty bankowej oraz obligacji.
Ponadto pracownik pozwanego banku, który pełnił funkcję „Starszego Doradcy do Spraw Kluczowych Klientów” nie wyjaśnił naszemu klientowi z jakim ryzykiem wiąże się transakcja, na czym polega inwestycja w certyfikaty funduszu, ani też jak funkcjonuje taki podmiot. Klient został wprowadzony w błąd nawet co do nazwy funduszu, którego certyfikaty zakupił.

W momencie, w którym klient dowiedział się od banku, że nie odzyska ulokowanych pieniędzy, uzyskał również informacje, że zmiany w zakresie aktywów funduszu uniemożliwiają realizację wykupu certyfikatów a Komisja Nadzoru Finansowanego nałożyła karę na podmiot zarządzający funduszem.

Powyżej opisana sprawa jest już kolejną sprawą prowadzoną przez kancelarię. Jeżeli dotknął Cię zbliżony problem zachęcamy do kontaktu. Nasz doświadczony zespół przeanalizuje Twoją sprawę i przedstawi propozycję wyjścia z sytuacji.

Zachęcamy do kontaktu:
f.irski@wnlegal.pl
tel. +48 576 260 968

Zobacz również

Opinia dla prawo.pl w związku z „Dużą” uchwałą SN w sprawach „frankowych”.

Publikacja radcy prawnego Damiana Nartowskiego dotyczący sytuacji po uchwale całego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawie kredytów powiązanych z

Sąd Najwyższy decyduje w sprawie kredytów „frankowych”

Jest "duża" uchwała Sądu Najwyższego w sprawie "frankowej" III CZP 25/22. 6 zdań odrębnych, najwięcej do pkt. 2 uchwały (o

wn legal

Karol Wątrobiński
k.watrobinski@wnlegal.pl

Damian Nartowski
d.nartowski@wnlegal.pl

Nasze biura: Kielce, ul. Olszewskiego 6 | Kraków, ul. Królewska 57 | Warszawa Rondo Daszyńskiego 2b
+48 730 740 950 | biuro@wnlegal.pl