Komentarz Damiana Nartowskiego dla prawo.pl

user_4 https://wnlegal.pl/wp-content/uploads/2020/12/logo.svg

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w serwisie Prawo.pl (Wolters Kluwer), w którym poproszono nas o komentarz do najnowszego, bardzo korzystnego dla konsumentów wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawach umów z elementem walutowym (C-118/17).

Czy w jego świetle, trzeba czekać na rozstrzygnięcie „polskiego” pytania C-260/18, Dziubak? Wydaje się, że tak choć niewątpliwie komentowane rozstrzygnięcie w sprawie C-118/17 to potężna broń do wykorzystania w prowadzonych postępowaniach sądowych.

Uzupełniliśmy już listę kluczowych orzeczeń, które prezentujemy sądom o komentowany wyrok. Nie można o nim zapomnieć!

Cały artykuł można znaleźć tutaj https://www.prawo.pl/biznes/uniewaznienia-umowy-o-kredyt-we-frankach-wyrok-tsue-w-sprawie,387292.html?fbclid=IwAR16omLUBCsf0qAV7nPuniBNpesLvKbxzvuDQ3cQugA78-p8OmofTYzVHMU

Zobacz również

Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-28/22. Komentarz dla prawo.pl

Debiutująca na łamach prawo.pl, radca prawny Ilona Śmiech (bio) udzieliła komentarza w związku z dzisiejszym wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej

TSUE dziś (7/12/2023) w polskiej sprawie C-140/22 orzeka korzystnie dla „Frankowiczów”. Komentarz.

Nie jest wymagane składanie przez konsumenta sformalizowanego oświadczenia do tego, by skutecznie zakwestionować umowę. Wyrok jest bardzo korzystny dla kredytobiorców/konsumentów.

wn legal

Karol Wątrobiński
k.watrobinski@wnlegal.pl

Damian Nartowski
d.nartowski@wnlegal.pl

Nasze biura: Kielce, ul. Olszewskiego 6 | Kraków, ul. Królewska 57 | Warszawa Rondo Daszyńskiego 2b
+48 730 740 950 | biuro@wnlegal.pl