Wsparcie prawne w procesie zmian kapitałowych w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

user_4 https://wnlegal.pl/wp-content/uploads/2020/12/logo.svg

Kancelaria zapewniła wsparcie prawne w procesie zmian kapitałowych w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Transakcja była skomplikowana, z uwagi na to, że jej kluczowymi uczestnikami byli następcy prawni, małoletnie dzieci, zmarłego wspólnika, który posiadał 50%. Umowa spółki była zawarta z wykorzystaniem S24 i wzorca udostępnionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Treść umowy spółki nie pomagała nam zatem rozwiązać zaistniałej sytuacji.

Nasze zadanie stanowiło umożliwienie i zorganizowanie „wyjścia” ze spółki spadkobierców dotychczasowego wspólnika, którzy nie byli zainteresowani dalszym uczestnictwem w tym podmiocie oraz pojawienie się nowej osoby, by spółka nie stała się jednoosobową spółką z o.o. Mieliśmy też przygotować nową treść umowy spółki uwzględniającą założenia biznesowe dotychczasowego wspólnika oraz osoby przystępującej do spółki.

Całe zadanie wymagało połączenia wiedzy z zakresu prawa handlowego, ale także rodzinnego, finansów przedsiębiorstwa, w tym zwłaszcza określania wartości udziałów. Nie tylko doradzaliśmy prawnie, ale też pomagaliśmy przy ustaleniu kwestii biznesowych. Współpraca z biurem księgowym prowadzącym księgi rachunkowe stanowiła codzienność i układała się bardzo dobrze, otrzymaliśmy bardzo duże wsparcie. Istotna była szybkość reakcji i odpowiedzi na nasze pytania, co stało na najwyższym poziomie.

W toku procedury uzyskiwania zgody sądu rodzinnego na zbycie udziałów w imieniu małoletnich konieczne stało się przedstawienie warunków finansowych transakcji, tak by sąd nie miał wątpliwości co do zaakceptowania wniosku i umożliwienia transakcji. Argumentacja zaproponowana przez kancelarię, pozwoliła przekonać sąd rodzinny. Po uzyskaniu zgody doszło do zbycia udziałów. Również to nie było najprostszą czynnością – zbycie udziałów następowało w ramach procedury dobrowolnego umorzenia udziałów połączonej z obniżeniem i podwyższeniem kapitału zakładowego. Jednocześnie też przyjmowaliśmy nową umowę spółki. Dużo dokumentów.

Nad dokumentacją transakcyjną pracowali Damian Nartowski i Magdalena Godos.

Zobacz również

Jesteśmy największą kancelarią w regionie Świętokrzyskim!

Z ogromną radością informujemy, że zajęliśmy I miejsce w corocznym rankingu Rzeczpospolitej w kategorii: Największa kancelaria w regionie Świętokrzyskim! To

Potrącenia w sprawach frankowych. Komentarz dla prawo.pl

Damian Nartowski dla prawo.pl omawia kwestie dotyczące skuteczności wezwań do zapłaty kierowanych przez banki oraz dokonywane potrącenia w sprawach frankowych,

wn legal

Karol Wątrobiński
k.watrobinski@wnlegal.pl

Damian Nartowski
d.nartowski@wnlegal.pl

Nasze biura: Kielce, ul. Olszewskiego 6 | Kraków, ul. Królewska 57 | Warszawa Rondo Daszyńskiego 2b
+48 730 740 950 | biuro@wnlegal.pl