Prawomocna wygrana z Alior Bank dotycząca W Investments. Alior Bank musi oddać pieniądze zainwestowane w Fundusz Lasy Polskie!

user_4 https://wnlegal.pl/wp-content/uploads/2020/12/logo.svg

11 sierpnia 2022 r. wygraliśmy w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie prawomocnie precedensową sprawę przeciwko Alior Bank o zapłatę, dotyczącą certyfikatów inwestycyjnych z rodziny W Investments (Lasy Polskie).

Bank ma oddać wszystkie pieniądze, które nasz klient wpłacił w ramach wykonania zapisu na certyfikaty (wskutek działania Banku) – nie musimy czekać na zakończenie likwidacji funduszu itd. Bank ma pieniądze oddać już teraz. Wszystkie.

Sąd Apelacyjny w Krakowie (I ACa 10/22) oddalił apelację Alior Banku od wyroku z 16 września 2021 r. Sądu Okręgowego w Kielcach (I C 807/20). Sąd Okręgowy w Kielcach, co znalazło akceptację w rozstrzygnięciu Sądu Apelacyjnego w Krakowie, nakazał zwrot wszystkich środków, które klient wpłacił w ramach zapisu na certyfikaty W Investments. Ekspresowe tempo rozpatrzenia apelacji złożonej przez Bank – Sąd Apelacyjny w Krakowie zamknął temat w nieco ponad 6 miesięcy.

Zobacz również

WN Legal w Ministerstwie Sprawiedliwości!

W najbliższy piątek, 12 kwietnia (tak, już jutro!) o godzinie 10:30, radca prawny Damian Nartowski, na zaproszenie dr Anety Wiewiórowskiej-Domagalskiej Pełnomocniczki

Jak usprawnić [przyspieszyć] 
postępowania w sprawach „frankowych”?

Po zapoznaniu się z artykułem Patrycji Rojek o walce z zatorami frankowymi, zastanawiamy się: czy możliwe [wydaje się, że tak]

wn legal

Karol Wątrobiński
k.watrobinski@wnlegal.pl

Damian Nartowski
d.nartowski@wnlegal.pl

Nasze biura: Kielce, ul. Olszewskiego 6 | Kraków, ul. Królewska 57 | Warszawa Rondo Daszyńskiego 2b
+48 730 740 950 | biuro@wnlegal.pl